Google

در اين سایت
در كل اينترنت

جهت ارتباط مستقیم با گراند ماستر دزفولی یا ارائه پیشنهاد و انتقاد می توانید توسط فرم ذیل با ما مکاتبه نمایید . با تشکر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
عنوان پیغام:
پیغام :

 

رده کمربند ها و لباس در سبک کلورز کونگ فو

در سبک کلورز کونگ فو هشت کمربند اصلی وجود دارد و کمربند مشکی پنج دان را در خود دارد ترتیب کمربندها بدین شرح است:

با توجه به اینکه مبتدی سه ماه تا اولین آزمون بدون هیچ  کمربندی تمرین می کند .

v      کمربند زرد  (Yellow Belt ) –  مدت زمان فعالیت در این رده سه ماه است .

v      کمربند بنفش ( Violet Belt) –  مدت زمان فعالیت در این رده سه ماه است .

v      کمربند سبز (Green Belt ) –  مدت زمان فعالیت در این رده سه ماه است .

v      کمربند آبی ( Blue Belt  ) –  مدت زمان فعالیت در این رده چهار ماه است .

v      کمربند قهوه ای ( Brown Belt) –  مدت زمان فعالیت در این رده شش ماه است .

v      کمربند مشکی دان یک (Black Belt دان یک) –  مدت زمان فعالیت در این رده دوازده ماه است .

·      کمربند مشکی دان دو (Black Belt  دان دو) –  مدت زمان فعالیت در این رده شش ماه است .

·      کمربند مشکی دان سه (Black Belt  دان سه) –  مدت زمان فعالیت در این رده هشت ماه است

·      کمربند مشکی دان چهار (Black Belt  دان چهار) –  مدت زمان فعالیت در این رده دوازده ماه است .

·      کمربند مشکی دان پنج (Black Belt  دان پنج) –  مدت زمان فعالیت در این رده بیست و چهار ماه است .

v      کمربند طلایی (Golden Belt  ) –  مدت زمان فعالیت در این رده سی و شش ماه است .

v      کمر بند قرمز(Red Belt ) –  مدت زمان فعالیت در این رده شصت ماه است .

در این سبک رعایت سالهای  آموزشی اهمییت خاصی دارد به این دلیل اصول سبک طوری برنامه ریزی شده که با هیچ عضوی از این جامعه رزمی تعارف ندارد و روال کار می بایست طبق نظام تعیین شده ، پیش برود .

 ابداعگر سبک عقیده دارند که تعارف و تعریفهای بیجا و تشویقهای بیش از حد که کارنامه  ها و کمربندهایی را بدون طی مدت زمان خاص آن اعطا شده باشند موفقیت هنرجو را تضمین نمی کند بلکه روند موفقیت وی را کند کرده و گاها وی را از صحنه رزمی دور می سازد.

ایشان اظهار داشته اند که هر مدت زمان آموزشی که برای هر کمربند و دانی که از طرف بنیانگذار آن تعیین شده است بر اساس قاعده و اصولی بوده است که هر مدت زمان در درون خود تجربیات عمیق و سازنده ای را نگه داشته است که در طول این مدت با تمرینات پی در پی و تکرارها و رخدادهایی که در این مدت بوجود می آید و از قیاسهای عقلی و ادراک های حسی خویش به آن تجربیات دست می یابد و در طی این دوره تکنیکهای آن با بخش مغز ناخودآگاه  وی و اندامهای مرتبط با تکنیکها یک هماهنگی خاص و جدانشدنی را پدید می آورد بطوریکه حتی پس از ترک تمرین به زمان طولانی هر بار که در همان حالت قرار بگیرد تکنیک را با همان حس قدرت و درستی اجرا خواهد کرد اگر چه خود فرد نیز از این حالت متعجب خواهد شد اما مغز ناخودآگاه وی(که هماهنگی جدانشدنی ای با تکنیک و اندام مربوطه برقرار کرده است) تکنیک را به همان خوبی روزهای اوج تمرینی بیاد دارد فقط زمان و شرایط ظهور آن را می طلبد.

ایشان در ادامه اضافه می کنند : حال با اعطای تشویق نا بجا و تعارف در کمربند شما نسبت به این هنرجو لطف نکرده اید در واقع ظلم کرده اید که این تجربیات با ارزش و زمانهای تمرین و تکرارهای سودمند را از او سلب کرده اید هر چند روزهایی را سخت و فشرده تمرین دهید و به صورت گفتاری و شنیداری تجربیات را به او القا کنید اما نتیجه مطلوبی را که می بایست خود حس کند و به آن دست یابد را نخواهد داشت.

جهش کمربند و دان بصورت معمول رایج نمی باشد. علاوه بر اینها استثناءهایی هم وجود دارد  طبق قانون طبیعت ، قانونی که هیچ چیز در آن اختلال پیش نمی آورد .

در صورتی که هنرجویی دارای تواناییهای خاص و استعداد بالایی باشد و در واقع جوهره وجودی این کار را دارا باشد می تواند طبق قوانین تعیین شده در آزمون کمربند بالاتر شرکت کند در واقع جهش داشته باشد اما بر طبق شرایط تعیین شده در قوانین که اول آن در مورد سه کمربند اولیه تایید مربی مربوطه وی بصورت مکتوب در زمان ثبت نام برای آزمون الزامی است و پس از تایید هیئت ممتحنه می تواند در یک آزمون بالاتر شرکت کند. 

اما در مورد ارتقاء دان می بایست تایید مربی بصورت مکتوب و یک نسخه از شناسنامه رزمی که مراحل آزمون کمربندها و استاژ و مسابقات در آن ثبت شده باشد و یک فیلم تصویر برداری از یک جلسه تمرینی که حرکات و تکنیکهای خاص آن رده درزاویه درست و مطلوب  را اجرا کرده باشد و اصل فیلم وخام را بدون هیچ دستکاری ویرایشی ارائه دهد و همراه با درخواست آزمون ارتقاء دان ارسال کند . در فدراسیون پس از بررسی مدارک و توجه به فیلم ارسالی می توان نتیجه را اعلام کنند و نیز می توانند از فیلمهای تصویر برداری جلسات آزمون قبلی و استاژ که  در آرشیو وجود دارد برای صدور رای نهایی استفاده کنند در این صورت می توان جهش دان و سن وسال را استثناء  قائل شد .

نکته : کمربند مشکی برای افراد زیر 18 سال صادر نخواهد شد حتی اگر مراحل جهشی را طی کرده باشد گواهی کمربند او تا رسیدن به سن مورد نظر در حالت تعلیق خواهد ماند .

تعداد دان های کمربند مشکی 5 دان است . بعد از کمر بند مشکی پنج دان نوبت به کمربند قرمز می رسد که بالاترین رده در کمربند هاست

دوره های درس های علمی: دوره ویژه ای است که در آن هنرجویان بر معلومات علمی، پزشکی خویش می افزایند تا علاوه بر توانایی های رزمی بر توانایی های علمی خویش نیز بیفزایند و در صورت لزوم راهنما و پزشک خویش باشند.

لباس هنرجویان: شامل شلوار مشکی راسته با یک نوار قرمز پنج سانتی از دوطرف راسته  و تی شرت قرمز با آرم سبک بر روی سینه می باشد.

لباس مربی : در این سبک شامل شلوار مشکی راسته با یک نوار قرمز پنج سانتی از دوطرف راسته  و تی شرت مشکی با آرم سبک و کت مشکی که آستین سه ربع دارد و آستین ها با نوار پارچه ای قرمز مزین شده است.

لباس رئیس سبک و ابداعگر: شامل شلوار مشکی راسته تی شرت مشکی با آرم سبک و کت مشکی.