Google

در اين سایت
در كل اينترنت

جهت ارتباط مستقیم با گراند ماستر دزفولی یا ارائه پیشنهاد و انتقاد می توانید توسط فرم ذیل با ما مکاتبه نمایید . با تشکر

نام و نام خانوادگی
ایمیل:
عنوان پیغام:
پیغام :

 

روش مبارزه در سبک رزمی کلورز کونگ فو

در سبکهای مختلف شیوه های مبارزه متفاوت است، یعنی در اکثر سبك ها ابتدا دفاع است بعد حمله .

در روش بروس لی دفاع و ضربه به حریف همزمان صورت می گیرد .

در سبک کلورز کونگ فو چیزی به اسم دفاع مطلق وجود ندارد ،تنها چیزی که هست جا خالی دادن است در برابر ضربات و زدن ضربه ،یعنی جاخالی دادن و همزمان ضربه زدن...

این کار فوائد زیادی دارد از آن جمله که با این کار یعنی جا خالی دادن در برابر ضربه حریف نه تنها آسیبی به ما        نمی رسد بلکه نیمی از قدرت وی سلب می شود آن هم به خاطر اینکه ضربه اش به هدر رفته است سپس با ضربه سرنوشت سازی که به وی می زنیم نیم دیگر قدرتش هم به هدر می رود و مسلماً مغلوب می گردد، دیگر فرقی     نمی کند حریف چه جثه و هیکلی داشته باشد.گفتیم در این سبک بیشتر ضربات به صورت جهشی اجرا می گردد، علت چیست؟زدن ضربه به صورت جهشی موجب می شود از قدرت بیشتری برخوردار شویم .دفاعی در برابر ضربات جهشی وجود ندارد، باخیز برداشتن از زمین و حمله به حریف این امکان را خواهیم داشت که ترس را در وجود حریف بیفکنیم و او را به راحتی شکست دهیم.فرض کنید دشمن شما در بین چهار نفر قرار گرفته و از او حمایت می کنند در این صورت شما هر چقدر از چپ و راست و روبرو حتی از پشت سر به او حمله کنید صد در صد موفق به زدنش نخواهید داشت چون هر کدام از ضرباتتان توسط یکی از چهار نفر دفع خواهد شد. اما اگر از بالا به پائین یعنی به صورت جهشی به او حمله کنید، موفق به از پای درآوردن وی خواهید شد. این همان شیوه رزمی کلورز کونگ فو است.

در سبک کلورز کونگ فو 50% از پا و 50% از دست استفاده می شود، یعنی با استفاده درست و هماهنگی بین این دو عضو با کمک عقل و درایت کامل یک مبارز می تواند آزادانه با حریفان خود مبارزه کند و آنان را از پای درآورد.

ببینید مبارزه یا جنگ خیابانی مبحثی جدا و منفک از فراگیری هنرهای رزمی در باشگاه است. در مبارزات باشگاهی همه چیز از پیش تعیین شده است.حرکات، محدوده اجرای آنها و دفاع، حتی زمان مبارزه.اما در یک مبارزه واقعی که پای مرگ و زندگی در میان است یا یک جنگ خیابانی همه چیز متفاوت است نه قانونی هست نه داور و مقرراتی.این عقل است که حرف اول می زند، این دو طرف جنگ هستند که قانون را مشخص می کنند قانونی که هر لحظه تغییر می کند و بنابر شرایط و مکان متفاوت است.

واقع بین باشید در خیابان تا شما خود را آماده کنید گارد بگیرید و فکر کنید چه ضربه ای را بزنید این مشت و لگد و پاره سنگ و .. است که از هر طرف به سمت شما سرازیر می شود .فکرش را بکنید آیا در خیابان جای گارد گرفتن و فکر کردن است؟تا گارد خود را درست کنید حریف ضربه کاری به شما زده و مدتهاست از صحنه دور شده است.همواره آماده باشید به حرکات و ضربات محدود باشگاه اکتفا نکنید. برای آموختن جنگ و دفاع خیابانی نزد اساتید مجرب بروید. در خیابان هر کسی که از خیابان از کنارتان می گذرد ،ممکن است حریفتان باشد پس غافل نشوید. ما خشونت را ترویج نمی دهیم فقط می خواهیم شما همواره هوشیار و آماده باشید، تا مبادا ناغافل اتفاقی برایتان بیفتد و دیگر افسوس و پشیمانی سودی برای شما نداشته باشد. همین حال به فکر باشید ((برای من دیر شده یا به درد من نمی خورد)) را کنار بگذارید. مطمئن باشید در هر سن و شرایطی که هستید آموختن دفاع از خویش (دفاع شخصی) شما را همیشه آسوده خاطر می سازد.